אבן אוניקס

אבן אוניקס

אבן אוניקסאבן אוניקס נחשבת כאבן יוקרתית בעולם העיצוב ומופיעה בטבע בשלל צבעים. היא ניחנת בשקיפות ובעלת משמעויות אנרגטיות ורוחניות בתרבויות שונות ועד ימינו.

אבן אוניקס הינה אבן חן ממשפחת הקוורץ המורכבת מרצועות צבע המשתלבות זו עם זו בהרמוניה מרהיבה. היא אחת מאבני החן הטבעיות המיוחדות והנחשבות ביותר בעולם. האבן ידועה בעיקר בצבעה השחור כשלמעשה היא מופיעה בקשת רחבה של צבעים כמו: לבן, אדום, כתום, ורוד, ירקרק, חום ועוד. אבן אוניקס מצויה בכמויות גדולות בעיקר במקסיקו, אך ניתן למצוא אותה באזורים רבים נוספים דוגמת מרכז אירופה, צפון אפריקה, דרום אמריקה ועוד.

 

ההיסטוריה של אבן האוניקס
לשימוש באבן אוניקס ניתן למצוא עדויות לאורך כל הדורות בתרבויות שונות ברחבי העולם. כבר בתקופת המצרים הקדמונים שימשה אבן אוניקס ליצירת קערות וכלים שונים, כמו גם בתרבות היוונית והרומאית בהם שימשה האבן עיצוביות שונות. בתרבויות המאייה והאצטקים יוחס לאבן ערך רוחני ואנרגטי רב והיא נחשבה כאבן שביכולתה להביא את האור לעולם. על כן בתרבויות אלו נעשה בה שימוש רב בתכשיטים ובקמעות, ונישמר לה מקום של כבוד בטקסים שיועדו לאל השמש.
על פי רוב הדעות אבן השוהם שנקבעה בחושן הכהן הגדול והוקדשה לשבטים מנשה ואפרים, היא למעשה אבן האוניקס.

 

שימושים של אבן אוניקס
אבן אוניקס משמשת בתחום הבנייה בעיקר כתחליף לשיש ולחיפוי משטחים דקורטיביים בחדרי אמבט. לאבן מראה יוקרתי, ובהיותה מעבירת אור ובעלת שקיפות היא מעניקה לחללים בהם מצויה תחושת מרחב ומשרה אווירה אצילית ומלכותית.
גם בתחום התכשיטים לאוניקס שימוש רב, בעיקר לאבן האוניקס השחורה. לאבן מיוחס מטען אנרגטי חזק, והיא משמשת גם היום כאבן קמע מלבד היותה תכשיט מקובל, ומסייעת בעיקר לאנשים שזקוקים לקרקוע וחיבור למציאות העכשווית ולעשייה.

צור קשר

חייקה קדם | 050-9667676

קיבוץ שריד | דוא"ל. evenyahalom.ltd@gmail.com