אבן בלו סטון

אבן בלו סטוןאבן בלו סטון

מתוך הרי הגעש שבסין הגיעו עד לישראל אבני בזלת בלו סטון המשמשות למשטחים כגון ריצוף, חיפוי או שיש.

בתוך כל מבנה יש צורך בשימוש באבנים המרצפות את הרצפה או בנויות לצידי החלון, מבואה לפתח הבית או כעיטור מול דלת הכניסה. אבנים אלה מקורם באזורים שונים המעניקים להם אפיון משלהם. סוג אחד יכול להיות קשיח, אחר גמיש, כאשר חלקם בעלי גוון בהיר, כהה או כל האפשרויות יחד. אנשים בעולם משקיעים מחשבה רבה וכסף רב מכיסם על מנת לעצב את ביתם או העסק שלהם בעזרת הריצוף הנכון, השיש או שימושים אחרים. מבין שלל סוגי האבנים הנמכרות בשוק, קיימת אבן הבלו סטון והיא אבן מיוחדת המשמשת בעיקר למטרות ספציפיות לעיטור מקום או גיוונו.

 

אזורים, מראה ותכונות של אבן בלו סטון

אבן בלו סטון הינה אבן שמקורה בסין, נלקחת מאבני בזלת, צבעה אפור כהה ושחור והיא מנוקדת קלות בנקודות עדינות. בשל העובדה שאבן בלו סטון מקורה בבזלת, היא עמידה במקומות ובמזג אוויר משתנה. ניתן להשתמש בה מחוץ לבית או בתוכו וכן במקומות קרים וחמים כאחד. מצד שני, קיים חסרון בשימוש באבני הבזלת, שכן הן מתחממות מהר יחסית ולא מומלץ לדרוך עליהן ביום חם. מסיבה זו השימושים בה הם מוגבלים, לא ניתנים לכל מטרה ולא כולם יכולים להרשות לעצמם להשתמש באבן זו.

 

שימושים של אבן בלו סטון

לאחר שאבן הבלו סטון עוברת ליטוש ועיבוד, היא מקבלת מראה מבריק ואחיד ויכולה לשמש לריצוף ולמשטחי עבודה יפים ומיוחדים. ואכן, אבן בלו סטון היא אבן מרשימה ומיועדת לשימוש של משטחים גדולים ורחבים כדוגמת שיש ומשטחי עבודה בבית או במטבחים מקצועיים וכן לרצפות יוקרתיות המענגות את העין. עם זאת יש לה מגבלות שונות ובניהם העובדה שיש להיזהר מפני חומרי ניקוי חומציים ושהיא לא מתאימה לשימוש במקומות חמים במיוחד. מסיבות אלה ואחרות היום רואים את אבן הבלו סטון בעיקר למטרות של נוי או במקומות ציבוריים שלא חשופים לשמש, כמו בכניסה ללובי של מלון, מבוא למשרד ואחרים.

צור קשר

חייקה קדם | 050-9667676

קיבוץ שריד | דוא"ל. evenyahalom.ltd@gmail.com