אבן טרוורטין

אבן טרוורטיןאבן טרוורטין

אבן טרוורטין הינה אבן מיוחדת במינה המגיעה אלינו ממקורות מים, בעלת גוון נעים לעין ומשמשת למטרות שונות בכל מקום.

אבן טרוורטין היא אבן עתיקה יחסית, בעלת מאפיינים קדמונים. אבן טרוורטין נלקחת מאזורי נחלים או מערות נטיפים והמראה שלה מאופיין בחירורים מיוחדים שנוצרו בשל המים הזורמים עליה. כפי שניתן לדמיין האבן אינה חלקה מטבעה, מה שמקנה לה יופי ויכולת עיצוב מיוחדים. אם אתם מעוניינים לדעת אודות אבן טרוורטין חשוב להכירה מקרוב יותר על מנת לבחון את התאמתה אליכם ובמרה הצורך להתאים אתכם אליה.

 

שימושים של אבן טרוורטין

אבן טרוורטין היא אבן המשמשת לרצפות הבית או הגינה, חיפוי ואפילו לשיש. לאבן מראה מיוחד שמעניק לבית ולגינה מראה יוקרתי ואף מלכותי. מצד שני, אבן טרוורטין עשויה להיראות פשוטה וטבעית שכן היא מגיעה ממקורות מים ואזוריה ומבניה מחורר. למסיבה זו האבן מתאימה לריצוף בכל מקום- בבתים קטנים, גדולים, רצפות גינה ולחיפוי קיר בבתים ובמבנים ציבוריים. לרצפות כמו אלו שמשמשות לבית מגורים, אבן טרוורטין עוברת החלקה ותהליך של מילוי החורים למראה אחיד, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בהן באופן נורמאלי. למטרות של חיפוי קיר או ריצוף גינה, ניתן להשאיר את האבן המחוספסת והמחוררת, מה שיוסיף ליופי ולעיצוב.

 

אחזקת אבן טרוורטין

אבן הטרוורטין היא חלק ממשפחת אבני הגיר ולכן חשוב לתחזק אותה מפעם לפעם בצורה נכונה. האבן היא עדינה יחסית ולכן נדרש להיצמד להוראות הניקוי והאחזקה. לפני הכול, כאשר אתם מרצפים את הבית שלכם באבן טרוורטין מומלץ למרוח עליה סילר, חומר שמונע ספיחת נוזלים אליה. חשוב למנוע הישארות של נוזלים על האבן כיוון שהם נוטים להכתים אותה. לכן מומלץ לנגב מוקדם ככל האפשר סמוך למקרים של נזילה, שפיכת קפה, מיץ וכדומה. כמו כן, בזמן שמנקים את האבן יש להיזהר משימוש בחומרים חומציים ומסירי שומן. יש צורך להימנע משימוש בחומרים מהסוג הזה בניקוי אבן טרוורטין. עם זאת, ניתן לנקות את האבן עם מים חמים יחד עם חומרי ניקוי המיועדים לניקוי אבן מלכתחילה.

 

צור קשר

חייקה קדם | 050-9667676

קיבוץ שריד | דוא"ל. evenyahalom.ltd@gmail.com