אבן כורכר

אבן כורכראבן כורכר

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מעטרים את בתיהם על ידי חיפוי קיר באבן כורכר. אבן זו מיוחדת ויופייה נראה לעין בשימוש דקורטיבי לבית, לגינה ולמוסדות.  

אבן כורכר היא אבן פריכה עם רמת ספיגה גבוהה במיוחד, רכה ונאה. בעזרת המיקום הגיאוגרפי מקבלת האבן את צבעה, צורתה ואפילו את המרקם שלה. כך למשל, הצבעים של אבני הכורכר נעים בין חום כהה לחום בהיר בהתאם למיקומם. כמו כן, מזג האוויר, כמו גשמים ולחות, משפיע רבות על סגנונה ועיצובה של אבן הכורכר. דבר זה מראה על גמישותה של אבן כורכר ויכולתה להגיע למצבים שונים לפי הנדרש.

 

המקור של אבן כורכר והשימוש בה

כאשר חושבים על אבן כורכר, עולה סיטואציה של שבילי אבנים באזורים בהם אנשים מצויים פחות. אכן אבן כורכר מוכרת למרבית הישראלים בשל הימצאותה באזורים ניכרים ומרכזיים. אבן הכורכר היא אבן חולית המגיעה בעיקר מאזור מישור החוף. מאפיין זה מקנה לה את האפשרות להתעצב בקלות- ניתן לערוך בה שינויים, חריטות ותהליכי עיבוד אחרים. למאפיין גמיש זה הרבה יתרונות אך גם מעט חסרונות, שכן לא ניתן  להשתמש בה כאבן ריצוף. אבן ריצוף צריכה להיות חזקה וללא סיפוח נוזלים אליה. לכן, אם ברצונכם להשתמש באבן זו מומלץ להפוך אותה לחיפוי קיר הכניסה, עיטור גינה וכדומה. ניתן להשתמש בבני הכורכר לבניית מדרגות, ריצוף בכניסה לבית ועוד. כמו כן, היום משתמשים באבן גם למטרות של שמירה על מבנים או שחזור של מבנה עתיק.

 

עיצוב האבן לפי סגנון הבית

לכל בית האופי שלו ולכל בית סגנון העיצוב שלו. לפי סגנון הבית בוחרים את הפריטים הממלאים אותו, הרהיטים, כלים וכמובן גם הרצפות והשיש. בבית כפרי למשל לא יתאימו רצפות יוקרתיות ומודרניות אלא סגנון קצת אחר. אם אתם מעוניינים להפוך את הבית שלכם למודרני וחדשני מומלץ לבחור באבן כורכר מנוסרת ואילו לבית כפרי מומלץ לבחור באבן כורכר בסיתות טובזה ובעיצובים המקנים לאבן מראה עתיק כמו אבני הכורכר הרחבים והעבים יותר. שילוב בין הסגנונות עשוי להתאים לחיפוי קיר ולשוות לו מראה עיצובי ומיוחד.

 

צור קשר

חייקה קדם | 050-9667676

קיבוץ שריד | דוא"ל. evenyahalom.ltd@gmail.com