אבן מצפה

אבן מצפהאבן מצפה

צהובה או אפורה, אך תמיד יפהפיה!

אבן מצפה היא אבן שנחצבת בארץ במצפה רימון וקיימת בשני גוונים עיקריים - צהוב או אפור. יש המעדיפים את הגוון הצהוב בהיותו מרשים יותר, אך הוא גם נדיר יותר מאשר האפורה. בכל בחירה של חיפוי עם אבן מצפה מתקבל שטח מבריק ומלוטש.

 

 

סוגי אבן מצפה

אבן מצפה משתנה במראהו זה מזה בעקבות העבודה שעושים בו:

-          אבן מצפה צהוב עם כתמים בהירים של לבן אפור.

-          אבן מצפה צהוב מבריק

-          אבן מצפה אפור מט

-          אבן מצפה אפור חלק

-          עיבוד של אבן מצפה היוצר אבן לבנה

 

 

אבן ישראלית מבוקשת

אבן מצפה נחצבת ממצפה רמון, ומבוקשת מאד בעולם כולו. מה שהופך אותה למיוחדת הוא הגוון הצהוב שלה שלא מצוי כל כך באבנים, וגם כאשר היא מגיעה בגוון אפור היא עדיין מיוחדת. ניתן ללטש את האבן בצבע צהוב מבריק ואז היא מקבלת גימור חלק, ואפשר להשאיר אותה בגוון מט כדי לקבל גוון טבעי.

אבן מצפה בגווני צהוב-לבן-אפור מתקבל בצורה בלתי שגרתית מדהימה ומיוחדת.

 

 

שימושי אבן מצפה

אפשר להשתמש באבן מצפה לכל סוגי החיפויים בגוונים השונים שהיא קיימת בשוק. בעקרון מתאימים הגוונים האפורים לחיפוי הבית כולו, ובכל מקרה הם מתקבלים בצורה מרשימה ואיכותית. את הגוון הצהוב יש המעדיפים לרצף בקירות חוץ היות והיא משתלבת היטב עם הטמפרטורה החיצונית. מצד שני גם האבן הצהובה מתאימה לחיפוי פנים בהתאם לסגנון הבית ולריהוט הסביבתי.

כדאי להוסיף כי אבן מצפה מוצאת את עצמה כמוצלחת למקלחות ולקוחות רבים כבר גילו את הסוד. אפשר להשתמש בה כשיש למטבחים והתוצאה המתקבלת מוצלחת מאד. הפרקטיות של האבן והמראה המושלם שלה הופכים אותה למבוקשים ביותר עבור כל מטרה.

 

 

ניקוי אבן מצפה

לאחר חיפוי הבית עם אבן מצפה יש לדעת איך לתחזק אותה נכון. אריחים שאינם מטופלים בצורה נכונה עלולים לאבד מן הברק שלהם, או לספוג כתמים עם הזמן וחבל. על מנת להשיג עמידות לאורך זמן ומראה מושלם תמיד, יש להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים עבור אריחי אבן ולשטוף את הרצפה במים פושרים. כדאי לדעת כי המים קרים מדי עלולים לפגום באבן ולהעיב על הברק שלה. לכן נזהרים ושוטפים עם מים בטמפרטורה חמימה. 

 

צור קשר

חייקה קדם | 050-9667676

קיבוץ שריד | דוא"ל. evenyahalom.ltd@gmail.com